Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Prasówki

Tulipan niezmiennie zachwyca kobiety swoim wdziękiem. Tak jak każdy kwiat jest wyrazem miłości.

Mowa kwiatów

Wiązanka kwiatów jest więc wymarzonym prezentem zarówno dla mamy, siostry, nauczycielki, jak i dziewczyny. Jednak przed kupieniem takiego prezentu należy rozważyć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszym kręgu kulturowym mają swoją symbolikę. Potrafią przekazywać więcej niż słowa.
Liczba kwiatów, ich kolorystyka, a nawet stopień rozwinięcia pąków ma swoje znaczenie. Tak więc należy zapoznać się z mową kwiatów, aby chcąc wyrazić troskę nie podarować czasem bukietu wyrażającego płomienne uczucie. Są też kwiaty których nie należy dawać w prezencie ze względu na bezwzględnie negatywny wydźwięk. Żółty goździk oznaczający pogardę, czy też narcyz kojarzony z egoizmem nigdy nie jest dobrym prezentem.
Właściwie dobrany zgodnie z mową kwiatów bukiet może być prezentem właściwym na prawie każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów z góry narzucone reguły, dzięki którym bukiet niesie ze sobą treść. Obdarowana może, jeśli tylko zna ten kod odszyfrować z wiązanki podziękowanie za wspólnie spędzoną noc, informację, że jest odrobinę za młoda dla swojego wybranka, albo zapowiedź szybkich oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments